Derya Ataş – Tarzgo ”Cep Telefonu Kamerasıyla Satışa Başladık”

1

Tarzgo.com, 25 yaşında genç bir girişimi olan Derya Ateş tarafından içerisinde 20 ürün barındırarak ve ürün görsellerinin de cep telefonu ile çekilerek eklendiği bir Eticaret sitesi olarak hayata geçti. Cep telefonu kamerası çok amatörce gelmiş olabilir ancak bir girişimci, girişimini hayata geçirirken bazen şartların olgunlaşmasını beklememeli. Kuracağınız işin işi hiçbir zaman bitmeyecektir. Bir an önce yola çıkıp kervanı yolda düzmek gerekiyor.

Açıldıktan 2 ay süre zarfi içerisinde günlük 100 kargo çıkışına ulaşmış. Bir eticaret sitesi için güzel bir yükseliş. Tek başına başladığı serüveninde şu an 5 kişilik bir ekibe ulaşmış durumda. Bana göre şartların çok kısıtlı olduğu bir zamanda hayata geçen başarılı proje diyebiliriz. Eğer fotoğrafların, operasyonun vb. durumların en iyi olmasını beklediğinde yola çıksaydı bugün bu başarıyı yakalamış olamazdı ya da çok geç yakalamış olurdu. Bunları yaparken de her siparişe hediye koyması, kurumsal müşterilerinin aylık 1000 TL’nin üzerinde sipariş vermelerini sağlıyormuş. Bireysel kullanıcılar da bu durumdan memnun olduğundan daha fazla sipariş getirisi oluyormuş. Ürün gamı içerisinde pijama, sutyen, t-shirt gibi modeller var. Belki ürünler sizin bile ilginizi çekebilir.

Sadece bireysel kullanıcılar değil, bu siteden alışveriş yapan mağazalarda bulunuyor. Gelecekte ise moda alanında adını önemli ölçüde duyuran siteler arasına gireceğinden şüphemiz yok gibi görünüyor. Bugün e-bebek, yemeksepeti gibi markalar da ufak bir ofis ile başlayıp bugün büyük şirketler haline geldi. Başarılı olmak için önce sabretmek sonrasında zamana bırakmak gerekiyor.

Paylaş
Editör
Türkiye Girişimcilik Ekosistemi

1 YORUM

  1. Bizim içimizden bayan girişimcilerin bu denli başarılı olmaları çok hoş bir konu.
    Özellikle bayan giyim sektörü gibi bir sektörde başarılı olmak baya zor iş ben de mağaza sahibiyim ve çok iyi anlıyorum.
    Başarılarınızın devamını dilerim.