Girişimcilerin takip etmesi gereken Türkçe YouTube kanalları

0

Girişimcilerin takip etmesi gereken kişisel ve kurumsal aktif youtube kanalları listesinin ilk serisini oluşturduk. Yenileri eklendiğinde bu yazıyı güncelleyip duyurusunu zaman zaman yapacağız. Bu kanalları seçerken konuya sadece röportaj, söyleşi vb. yapan kanallar açısından bakmadık. Tamamıyle seçimi geniş ele alarak bir girişimcinin ihtiyaçlarına göre belirledik.

baris-ozcan-youtubeBarış Özcan: Sanat, tasarım ve teknoloji konularına “hikaye anlatıcılığı” (storytelling) perspektifinden bakış.

Girişimcilerin ufkunu genişleten bir kanal da diyebiliriz. Olaylara ve konulara farklı bakış açısıyla yeni bir düşünce yapısı kazandıracaktır.

egirisimtv-youtubeeGirişim TV: Bizim kendi YouTube kanalımız. Şimdilik girişimcilikle ilgili içerikler diyoruz, sürprizleri açıklamak için sizden biraz daha zaman istiyoruz.

Girişimcilik ekosisteminin önemli bir kanalı olma yolunda çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

itu-cekirdek

İTÜ Çekirdek: İstanbul Teknik Üniversitesi ve ARI Teknokent olarak, ülkemizin teknoloji tabanlı kalkınmasına katkıda bulunacağına inandığımız İTÜ Çekirdek Projemiz aracılığıyla kendi teknolojisini geliştirme alışkanlığı edinmiş girişimcileri işin mutfağından yetiştirmeye başlıyoruz. İstanbul Kalkınma Ajansı ve Elginkan Vakfı gibi pek çok değerli kurumun da desteklediği İTÜ Çekirdek bir toplumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayat buluyor.

galata-business-angels-youtubeGalata Business Angels: Galata melek yatırım ağının videolarının olduğu bir kanal. İçerisinde; kendi ağındaki girişimcilerin ve yatırımcılarının röportajları var.

Düzenlediği etkinliklerden çekimlere de ulaşabilirsiniz.

kolektif-house-youtubeKolektif House TV: Girişimciler için çalışma alanı sunan Kolektif House’ın etkinliklere davet ettiği ünlü konuşmacılarının videolarının olduğu kanal.

Yeni ofis anlayışı Kolektif House; ‘Birlikten kuvvet doğar’ felsefesiyle, girişimcilere, şirketlere, freelance çalışanlara yaratıcı, verimli, sosyal ve ekonomik çalışma alanları sunuyor.

afgan-rasulov-youtubeAfgan Rasulov: Grafik ve bilgisayar programlarını internetten öğrenmek isteyen kitleye online eğitim videoları ile kaliteli hizmet vermektedir.

Afgan Rasulov, Azerbaycan’da Türkiye’ye yerleşmiştir. YouTube konusunda ayrıca bir çok insana da youtuber olma konusunda ilham olmaktadır.

ceotudent-youtubeCEOtudent: Başarı ve ilham odaklı içeriklerin yer aldığı CEOtudent.com’un YouTube kanalıdır. Ekip, CEOtudent Explorer ismini verdiği video serisinde ilgi çekici yaşam hikayelerine yer vermeye başlarken, CEOtudent Discover serisinde ise kariyer, girişimcilik, teknoloji ve pazarlama gibi konularda bilgi veriyor. Son olarak CEOtudent Reporter ise partner etkinliklerde gerçekleştirilen röportajları barındıracak.

etohumtv-youtubeEtohumtv: Etohum bir girişim hızlandırma programıdır. Burak Büyükdemir’in kurucusu olduğu Etohum’un kendi girişimcilerinin röportajlarının, her yıl düzenlediği Startup Istanbul ve Startup Turkey etkinliklerinden çekimlerinin olduğu resmi kanalıdır.

Etohum’un eski kafe toplantılarının videolarını da izleyerek girişimcilik ekosisteminin 7-8 yıllık süreç içerisinde nasıl bir yol aldığını da görebilirsiniz.

webrazzi-youtubeWebrazzi: İnternet ve teknoloji blog’u olan Webrazzi’nin resmi YouTube sayfasında, Webrazzi TV’de yayınlanan tüm programları bulabilirsiniz.

Webrazzi’nin düzenlediği; Türkiye ve yakın coğrafyanın en etkili internet konferanslarından görüntülere de yine bu kanal aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

shiftdelete-youtubeShiftDelete: Teknolojiyi girişimcilerin güncel olarak takip etmesi gerekir. Bu kanal size teknolojiyi yakından takip etmenize olanak sağlıyor.

Shiftdelete, teknoloji denince akla gelen en eski platformlardan da biridir.

cay-kahve-insan-youtubeÇay Kahve İnsan: Hayata değer katan videoların yüklendiği bir YouTube kanalıdır. Videoları izleyenlerin hayatlarında ufakta olsa bir değer katmayı ve videolardaki kişileri rol model olarak almayı hedeflemektedir. Bu kanal hızla büyümektedir.

Paylaş
Editör
Türkiye Girişimcilik Ekosistemi